תחומי שירות

a_thumei_shirut.jpeg

תחומי השירות בעמינדב

תחום

תתי תחומים

פירוט

דרישות התפקיד

אולפנות

קליטת עליה
כיתות שילוב
נוער בסיכון
עזרה לימודית
עזרה חברתית
בלי פנימיה
עם פנימיה
תיכון לבנות
הדרכת שכבה
בת השירות באולפנא משתלבת בצוות החינוכי, אחראית בד"כ על התחום החברתי באולפנא ועל קשר עם הבנות. באולפנות עם פנימיה הבת תשתלב גם בהדרכה בשעות אחה"צ בפנימייה. לרוב ההדרכה באולפנא כוללת גם סיוע לימודי.דרושה בת עם יכולת מנהיגות, יכולת הובלת קבוצה, יכולת עבודה בצוות, יכולת הקשבה והכלה וגישה חינוכית. בת אחראית, יוזמתית, ברמה תורנית גבוהה.

בריאות

עזרה סיעודית
מזכירות רפואית
סייעת רפואית
בית חולים
קופת חולים
בת השירות משתלבת בצוות בית החולים או קופת החולים ויכולה לעבוד בעבודה משרדית או עבודה סיעודית. העבודה המשרדית הינה עבודה של מזכירות רפואית והעבודה הסיעודית יכולה להיות בסיוע לרופא/ אחות בעבודתם ויכולה לכלול גם לקיחת דמים.לעבודה המשרדית דרושה בת עם ידע במחשבים, יכולת עבודה תחת לחץ,  יכולת לעבוד בצוות, יכולת שמירת סודיות ותקשורת בין אישית טובה. לעבודה הסיעודית דרושה בת אחראית, ומסורה עם יכולת הקשבה, שמחה, רגישות ורצון לטפל.

בריאות וחינוך

ילדים
שיקום
דיאליזה
חולי סרטן
פעילות חברתית
ליווי אישי
בת השירות מלווה ילדים חולים ותומכת בהם, הבת יוצרת קשר אישי; מסייעת בכל הנדרש; מארגנת פעילויות ופרויקטים ועוד.  דרושה בת עם ראש גדול, אחראית ויוזמת, עם גישה לילדים ומסוגלות לעבוד עם ילדים חולים. בת סבלנית, חמה ורגישה בעלת יכולת הקשבה ויכולת יצירת קשר עם אנשים.

בתי ספר יסודיים

קליטת עליה
ילדים בסיכון
כיתות שילוב
ריכוז חברתי
תורני
ממלכתי דתי
ממלכתי
טיפול בבעלי חיים
עבודה פרטנית
בת השירות משתלבת בצוות בית הספר ולוקח חלק בתחום הלימודי ובתחום החברתי של בית הספר. הדבר כולל בד"כ  עבודה פרטנית עם ילדים וקידומם מבחינה לימודית וכן ארגון פרוייקטים ופעילויות בבית הספרדרושה בת יוזמתית וסבלנית שאוהבת ילדים ויכולה להוות דוגמא אישית. בת בעלת יכולת ארגונית ויכולת יצירת קשר עם ילדים.

בתי ספר תיכוניים

כיתות שילוב
ריכוז חברתי
נוער בסיכון
קליטת עליה
בי"ס מקצועי
ממלכתי
ישיבות
מפתנים
ממלכתי דתי
הדרכה וסיוע לימודימנהיגה, בעלת דוגמא אישית, יוזמתית, יכולת ארגונית. יכולת עבודה מול נוער. יכולת בעזרה לימודית פרטנית. (רמה לימודית גבוהה). רצוי ניסיון בהדרכה.

הדרכת טיולים

מגזרים שונים
אשכולות- מדרשות טיולים
רשות הטבע והגנים
סיורים
טיולים
נוער בסיכון
בת השירות מדריכה טיולים וסיורים, מעבירה פעילויות שונות ועוד..לתקנים בתחום זה נדרשים מיונים מוקדמים. כמו כן נדרשת התחייבות לשנתיים של שירות. דרושה בת עם יכולת עמידה מול קבוצה, יכולת ארגונית, בת עם חיבור וקשר לארץ ישראל, בעלת דוגמא אישית, אסרטיביות, יוזמה ונסיון בהדרכה

הדרכת יהדות

הדרכה במרכז
הדרכה בבתי ספר יסודיים
הדרכה בחט"ב
הדרכה בשילוב טיולים
הדרכה בתיכונים
אח"י
בת השירות פועלת בד"כ דרך מרכז להעמקת יהדות.

בת השירות מעבירה שיעורים בבתי ספר או המרכז בנושאים הקשורים להעמקת הזהות היהודית, בנוסף ישנן פעילויות שונות שבנות המרכז מארגנות ומעבירות.

לתקנים בתחום זה נדרשים מיונים מוקדמים. דרושה בת עם יכולת עמידה מול קבוצה, יכולת לעבוד בצוות ויכולת אירגונית. בת  יצירתית עם "ראש גדול" ומוכנות לעבודה אינטנסיבית .

חינוך מיוחד בוגרים

מפעל שיקומי
פיגור קשה-עמוק
בריאות הנפש
פיגור קל-בינוני
דיור עצמאי
הוסטל
בת השירות עובדת עם נוער ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים במסגרות שונות כמו מעון נכים, הוסטלים, תכניות שילוב בקהילה ועוד..דרושה בת בוגרת, רצינית ואחראית. בת מסורה, אכפתית,סבלנית, חמה עם יכולת הקשבה והכלה ומוכנות לעבוד עם מבוגרים בעלי צרכים מיוחדים.

חינוך מיוחד בתי ספר

לקויי תקשורת-אוטיזם
הפרעות התנהגות
לקויי למידה
לקויי שמיעה
לקויי ראיה
C.P נכויות
תסמונת דאון
פיגור קל-בינוני
פיגור בינוני-קשה
פיגור קשה-עמוק
הפרעות נפשיות
בת השירות משתלבת בצוות בית הספר, עובדת עם הילדים, עוזרת בקידומם ומארגנת פעילויות בבית הספר.דרושה בת חמה, רגישה, אוהבת, סבלנית, בעלת אמונה בילד. בת שיש לה יכולת הכלה וקבלה בשביל העבודה עם הילדים בעלי הצרכים המיוחדים.

חינוך מיוחד גנים

לקויי שפה ועיכוב התפתחותי
לקויי תקשורת-אוטיזם
תסמונת דאון
הפרעות התנהגות
לקויי שמיעה
לקויי ראיה
C.P ונכויות
פיגור קל-בינוני
פיגור בינוני-קשה
פיגור קשה-עמוק
בת השירות מתפקדת כחלק אינטגראלי מהצוות החינוכי  בגן ופועלת על פי הדרכתו ובליוויו. היא מקדמת את הילדים באופן פרטני או קבוצתי. במסגרת העבודה בגן הבת פוגשת אנשי מקצוע רבים ומגוונים (ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, פסיכולוגים ועוד) כך שמעבר לעשיה המשמעותית הבת מקבלת ידע מקצועי רבדרושה בת בעלת גישה לילדים קטנים בעלי צרכים מיוחדים. אחראית, יכולת עבודה בצוות, חמה, אוהבת, רגישה וסבלנית.

ילדים ונוער בסיכון

צרכים מיוחדים
ילדים בסיכון
עולים
נוער בסיכון
בלי פנימיה
עם פנימיה
עבודה אירגונית
מרכזי קלט חירום
בת השירות מדריכה ילדים ונוער בסיכון במסגרות ונות כמו מועדוניות, משפחתונים, פנימיות וכדומה… הבת בד"כ מעבירה פעילויות חברתיות ומסייעת לימודית, חברתית ורגשית.דרושה בת חמה, אוהבת, מסורה ויצירתית. בת בעלת גישה חינוכית לילדים ונוער, בעלת יכולת הקשבה קבלה והכלה, אסרטיביות , ומנהיגות. בת עם יכולת שמירה על סודיות ומוכנות  לעבודה מאומצת- הן בצד הרגשי והן בצד המעשי. רצוי ניסיון בהדרכה.

מנהלה, משרדי וארגוני

עבודה מנהלית
עבודה ארגונית
עבודה חינוכית
הובלת פרויקטים
ביטחון
רשויות
משרד ממשלתי
בת השירות עובדת בד"כ בעבודה משרדית הכוללת מענה לטלפונים, תיוק, עבודה מול מחשב ועוד..דרושה בת מסודרת, אחראית ומסורה עם יכולת שליטה במחשב, ויחסי אנוש טובים.

עבודה קהילתית ורווחה

גרעינים
עבודה משרדית
מתנ"ס
קליטת עליה
ילדים בסיכון
הבת פועלת בד"כ במסגרת גרעין. הפעילות בגרעין כוללת עבודה חינוכית וארגון של הפרויקטים והפעילות.דרושה בת סבלנית, יצירתית, רגישה לזולת  בעלת יכולת הקשבה,

קליטת עליה

עבודה משרדית
מרכז קליטה
סיוע לעולים
עברית
אנגלית
צרפתית
רוסית
אמהרית
ספרדית
בת השירות עובדת במרכזי קליטה או בבתי ספר, מועדוניות וכדומה של עולים חדשים. עבודת הבת משתנה בהתאם למקום השירות וכוללת בד"כ עבודה עם ילדי העולים, ליווי משפחות וכדומה.דרושה בת אחראית, יוזמתית, רגישה ויצירתית. בת עם יכולת יצירת קשר ושליטה מלאה בשפה העברית, ישנה עדיפות לדוברות שפות נוספות.

קשישים

קליטת עליה
מרכז יום
והדרת
מרכז שיקומי גריאטרי
הבת פועלת בבתי אבות, במרכזי יום לקשישים או במסגרת פרוייקט "והדרת". בבתי האבות ובמרכזי היום לקשיש, היא מסייעת לקשישים ומלווה אותם, יוצרת עם הקשישים קשר אישי, מקשיבה לסיפוריהם ומשמחת אותם. בפרויקט "והדרת" העבודה כוללת ליווי והדרכה פרטנית של קשישים בבתיהם ובמרכזי יום, ארגון אירועים ומסיבות סביב מעגל השנה, פעילויות קהילתיות במהלך השנה ועוד..דרושה בת סבלנית, יצירתית עם יכולת הקשבה, יכולת להעניק חום ואהבה ויכולת עבודה מאומצת ולא שגרתית.