חוויה של תורה בגרעין נתניה

חולצה שהוציאו בנות גרעין צופיה בנתניה- בחולצה כתוב "תוצרת יואלה חלפון. גרעין צופיה" ושמות הבנות בגרעין.

לאחר יומיים גדושי פעילות בפסטיבלי התנ"ך אנו חושבים שהצלחנו במשימה, תושבי נתניה שיתפו פעולה, והעיר התחברה...

03/04/2018

חוויה של תורה נעמה לרנר – גרעין ‘צופיה’ נתניה.
אנו בגרעין החינוכי בחרנו ליצור חוויה בה נפגשים עם התנ”ך בצורה מקורית וחיה. לאחר יומיים גדושי פעילות בפסטיבלי התנ”ך אנו חושבים שהצלחנו במשימה,תושבי נתניה שיתפו פעולה, והעיר נתניה התחברה.
מנהרת הזמן 2 או בפשטות פסטיבל תנ”ך הינו הפנינג למשפחות בימי הקיץ שכל תחנותיו בנויות מנושאים העוסקים באחד מספריי התנ”ך. השנה נערך הפסטיבל בפעם השנייה ועסק בספר שמות.
לעיתים התנ”ך, מצטייר אצל חלקנו כאיזה ספר היסטוריה, ספר נוסטלגי שחייבים ללמוד אותו.. מן ספר של חוקים שלא קשור אלינו…
לפסטיבל תנ”ך יש ערך מוסף גדול יותר מסתם הפנינג לילדים בימי החופשה ואנו בוחרים לעשות אותו דווקא בימים של בין המצרים כדי שילדים בזמן זה יעסקו בפעילויות חינוכיות באווירה של קדושה.
הפסטיבל תנ”ך מורכב ממגוון תחנות, סדנאות ופעילויות רבות המאפשרות לילדים  להכיר, לחוות וללמוד את ספר שמות מזווית קצת שונה, בדרך יותר חוויתית ומהנה לילדים.
השנה בפסטיבל תנ”ך נערכו סדנת הכנת תפילין וכתיבה על קלף, סדנת תיפוף לציון שירתה של מרים הנביאה, הצגה על הכהנים והכנת מחצית השקל, הכנת חלות ופמוטים לכבוד שבת , משחקים שונים בעשרת המכות, הכנת תופי מרים, יצירת הר סיני, פינת חי ועוד..
על אף עומס החום הכבד ששרר, גדשו את שטח הספורטק בקריית השרון ובביה”ס יבנה כ- 1000 ילדים בגילאים שונים  וזכו ללמוד על תורתנו הקדושה. וכמובן… בסוף הפסטיבל נערכה הצגה שלימדה את הילדים להסתכל בעין טובה על החיים.
הפסטיבל תנ”ך נערך בשיתוף פעולה מלא בין משפחות הגרעין לבנות שירות החל מבחירת הנושא, המשך בלימוד וחשיבה משותפים, הכנת הפעילות ועד יישום הדברים בשטח באירוע עצמו. את כל ההכנות ערכו בנות השירות ביחד עם המשפחות.
אשרינו שזכינו אם בזכות הפסטיבל עוד ילד אחד קטן יפתח בעוד כמה שנים שוב את ספר שמות, ילמד ויתחבר לאבותיו. וייזכר בנו.