גרעין רעננה

בנות גרעין רעננה באורייתא

אם את: רואה חשיבות בהפצת יהדות ובהנחלת ערכים לציבור הרחב, בעלת רצון להשקיע ולתת את הנשמה...

03/04/2018

מחפשת תקן אינטנסיבי ומשמעותי שלא משעמם לרגע
מעוניינת לעבוד עם מגוון רחב של גילאים וציבורים
בגרעין רעננה בנינו תקן במיוחד בשבילך!
התקן שלנו עומד על שלושה דברים:
 
1.הבית היהודי- בימינו, קיים בציבור צמאון הולך וגובר למציאת משמעות ולחיבור למקורות היהודיים.
מתוך ראיית המצב הוקם לפני 5 שנים הבית היהודי ברעננה.
הבית היהודי פועל כמרכז מודעות הפונה בעיקר לציבור החילוני, במסגרת פעילותינו אנו עורכים שיעורים קבועים במהלך השנה אליהם מגיעים בין 150- 200 איש בשבוע.
בנוסף, השנה זכינו לארגן פרוייקטים מיוחדים בעיר כמו: תפילת יום כיפור לכולם, שיעורים בסוכת העיר, מסיבת חנוכה, סדרי ט”ו בשבט, פרוייקט בר מצווה ועוד ועוד…
לבנות השירות תפקיד משמעותי במקום: הן מלוות את השיעורים ויוצרות קשר עם הלומדים, בכך נוצרת במקום אווירה ביתית חמה ורצון להמשיך ולהגיע.
הבנות גם לוקחות חלק בפרוייקטים לאורך השנה, המטרה היא להעצים את הפעילות בהמשך, יש מקום רב ליוזמה אישית וראש גדול!
 
2.העברת יהדות בבתי ספר חילונים והפצת יהדות- הבנות מקדישות שעות לביקורים בבית הספר הלא דתיים בעיר, הן מעבירות בצורה חוויתית פעילויות הקשורות למעגל השנה, פרקי אבות, עזרה לזולת וכו’.
יש בכך משמעות עצומה כי הילדים זוכים להיחשף לערכים שאותם לא ימצאו בעולם הטלוויזיה והפייסבוק!
 
3. חסד- פרוייקט “והדרת”- פרוייקט “והדרת פני זקן” הוא פרוייקט יחיד במינו שמטרתו היא הפגת תחושת הבדידות של זקנים וזקנות בודדים.
הפעילות מתחלקת ל:
-ביקורים אישיים: כל בת מקבלת מספר זקנים אותם היא מבקרת בביתם באופן קבוע- הבת מקשיבה, מטיילת עם הקשישה בשמש, מלווה בקניות לשבת או למרפאה, עורכת לה יום הולדת, משחקת ביחד רמיקוב, דמקה ואפילו שש בש…
-מרכזי יום: במרכזי היום הבנות אחריות להדריך חוגים ופעילויות כמו שירה בציבור, הרקדות, אומנות, בית קפה ועוד… הן מכניסות רוח צעירה למקום ודואגות שלא יהיה משעמם.
בפרוייקט והדרת הבנות זוכות בהזדמנות להעניק לקשישים משמעות לחייהם ולהעניק להם את הכח והרצון להמשיך לחיות, הקשישים מוקירים טובה ומעריכים את הנתינה העצומה של הבנות.