30 יום ב”גרעין אורי” לוד!

בנות שירות של גרעין אורי בלוד בהכנות לקראת "המירוץ לחנוכה"

חודש של פעילויות למען החברה בגרעין לוד!

03/04/2018

בעקבות אירועים שונים בארץ, והתחושה שיש צורך לחזק ולעודד את כוחות המשטרה שמקריבים את חייהם למעננו. בנות הגרעין התחילו את החודש בפרויקט “חיזוק המשטרה”. הבנות ביקשו מילדים ונוער במוסדות החינוך השונים בהם הן משרתות, לכתוב מכתבים לחיזוק השוטרים והם הועברו לידי המשטרה בלוד ובירושלים. הילדים שיתפו פעולה בצורה מדהימה, כתבו מכתבים מרגשים ובאחד מבתי הספר גם אספו חבילות למענם. השוטרים שמחו לקבל את הדברים והתרגשו מאוד מהפרויקט.

חנוכה התקרב וניצלנו את ההזדמנות להעלות הילוך..עוד לפני שהחג התחיל הבנות עזרו והפעילו את “חוויה של חג” – פעילות ערכית חווייתית בנושא חנוכה, שהתקיימה בשכונות שונות בעיר.בנר ראשון, בנות הגרעין יצאו להדלקת נרות בשכונת רמת אשכול. הן עברו בין המשפחות בשכונה והשתתפו בצעדה ובהרקדה שמחה ומיוחדת בלב ליבה של השכונה המעורבת (יהודים-ערבים).בנר שני, הבנות הצטרפו לפרויקט “מדור לדור” – הן עברו בין קשישים בעיר, הדליקו איתם נרות ,ישבו, דיברו והכירו… היה מרגש ומשמעותי מאוד. התחדדה בנו ההבנה עד כמה החיבור עם הקשישים חשוב וקריטי, ולצערנו נזנח וצריך בו הרבה עשייה.למחרת, בנות הגרעין הסתובבו וערכו הדלקת נרות בחנויות השונות – הן עברו במרכזי הקניות השונים בעיר,חילקו חנוכייה ונרות בכל חנות, והדליקו נרות עם המוכרים והקונים. היה שמח, ומרגש מאוד!האנשים בחנויות שמחו על היוזמה והתלהבו להשתתף ולהדליק את החנוכיות. הרגשנו שזכינו לקיים את מצוות “פרסום הנס” כפשוטה..

בהמשך החג הבנות ערכו מסיבות חנוכה והדלקת נרות בבניינים בהם הן גרות. הן הזמינו את הדיירים ויחד חגגו בשמחה. היה מקסים לראות איך דיירי הבניין שמחים לשבת יחד, לדבר ולהכיר קצת יותר מ”שלום” במדרגות..לאחר מכן, הבנות נסעו להדלקת נרות בשכונת גני אביב. הן עברו בין בתים שונים בשכונה עם חנוכיות וסופגניות וחילקו למשפחות. נפגשנו עם משפחות שהדליקו בפעם הראשונה חנוכייה (לחלקם אפילו לא היה..), ראינו את התרגשות הילדים וההורים מקיום המצווה וגם אנחנו התרגשנו מאוד מאוד (סיפרנו לחלק מהמשפחות על המנהג לשבת להסתכל על אור הנרות ולהתפלל ואחת הנשים התרגשה עד דמעות ואמרה שיש לה ממש צמרמורת מהאווירה והתחושה). נפגשנו עם משפחות שהייתה להם בבית חנוכייה, יחד עם קישוטי “קריסמס” והבנו עד כמה הצורך לחבר את תושבי השכונה ליהדות הוא קריטי.

סגרנו את אירועי חנוכה במשחק “המירוץ אל האור” שהוזמנו אליו כל בני הנוער בעיר!בנות הגרעין הרימו משימות שוות ומאתגרות, השקיעו בתפאורה, והצליחו להתרים פרסים גדולים ושווים במיוחד לטובת הנוער. למשחק הגיעו בני נוער מכל גווני האוכלוסייה והתחרו בזוגות אחד נגד השני במשימות שונות. היה כייף, מאתגר ומחבר. ב”ה כולם יצאו מרוצים ושמחים מאוד מהאירוע ולא מפסיקים להודות ולבקש שנארגן שוב.
חזרנו מלאות כוחות לשגרה עמוסת אירועים ופרויקטים בתקני בוקר וצהרים, והרבה דברים חד”פ מעבר!
את המנוחה אנחנו משאירות לאחרות 🙂