3 דברים שלא ידעת על שירות לאומי במסגרת גרעין צֹרי

09/11/2020

בטח כבר שמעת על גרעין צרי ועל ההזדמנות הייחודית שהוא מייצר. מצד שני הרבה בנות חוששות משירות במרכז רפואי, בגלל תדמית בעייתית ובגלל שהן לא באמת מכירות את העשיה החשובה בבית החולים.

אז רכזנו עבורך את השאלות הכי נפוצות ששמענו מבנות בחודש האחרון ואת התשובות המועילות, שיעזרו לך להתמודד עם החשש משירות לאומי משמעותי במרכז רפואי.

למה בית חולים?

נכון, במצב של היום זו באמת שאלה טובה.

תכל’ס בית החולים צריך אותך, ממש. “שיבא” זו עיר הבריאות של ישראל, אלפי חולים עוברים שם מדי יום. חולים אלו צריכים עזרה בתחומים שונים. הרופאים עסוקים בהמון דברים אחרים וגם האחיות לפעמים לא פנויות. בת השירות יכולה באמצעות תשומת לב נכונה ופניות נפשית לייצר לחולה מענה שיסייע גם בתהליך ההחלמה שלו.

מה אני אעשה בבית החולים?

זו באמת שאלה טובה. האמת שבמרכז הרפואי שיבא, יש עשרות רבות של תקנים, כולם חשובים ומסייעים למרכז לסייע לחולים. אז קצת קשה לדעת בדיוק איזה תקן או שירות תבצעי בבית החולים. לכן הרעיון של שירות בגרעין הוא חשוב ומשמעותי במיוחד כאן. הגרעין למעשה נותן לך את המשימתיות הנוספת שתהיה מעבר לתקן בבית החולים. הגרעין גם מהווה קהילה חברתית ותומכת. אז נכון זה חשוב לדעת באיזה תקן תהי – אבל החוויה של הגרעין והפעילויות המיוחדות שלו, יחד עם ההטבות להן תזכיר, יהיו הרבה הרבה יותר משמעותיות עבורך.

הגרעין יפעל עם החולים במחלקות בליווי, בשיחה, בנגינה ובהפעלות שונות. בנוסף הגרעין יסייע למשפחות ולילדים המתארחים בבית חולים בעקבות מחלה ואשפוז של בן משפחה. במסגרת הגרעין חלק מהבנות יעברו הכשרה בליצנות רפואית, חלק מהבנות בנגינה וחלק בליווי חולים. הגרעין הרפואי בשיבא, שם לו למטרה לסייע באופן מאורגן ומקצועי ולהנעים לחולים במחלקות השונות את תקופת האשפוז.

האם יש תקנים שהם לא משרדיים?

כשמדובר בשירות לאומי במרכז רפואי, השאלה הזו בהחלט ראויה לתשובה.

במרכז הרפואי שיבא – יש תקנים מגוונים מאוד, חלקם גם לא משרדיים ולא מעט הם במוקד הטיפול בחולה. אבל חשוב לנו לספר לכם שבנות השירות שלנו יודעות לעשות פלאים גם בתקן משרדי והן בכלל בכלל לא נשארות על הכסא כל היום. בת שירות שאפתנית (כמוך J ) יכולה להפוך להיות לב המחלקה, אנחנו קוראים לה “מרכזת מוקד מחלקתי” – ואז הכל עובר דרכה, אין חולה במחלקה שלא מכיר אותה ויותר מזה כולם רוצים רק את העזרה שלה. למה? כי היא זו שנותנת להם את היחס של מישהי שמבינה את המקום שלהם ומישהי שיש לה סבלנות ויכולות לתת להם כוחות חדשים.

כשיש לך תמיכה של קהילה באמצעות הגרעין, אין ספק שזה יתן לך כוחות להיות הכוכבת של המחלקה!

הרבה בנות חוששות משירות לאומי במרכז רפואי בגלל התדמית וחוסר ההכרות עם התקנים של בתי החולים.

כמו שיכולת לראות השירות במרכז רפואי הוא מאוד משמעותי והמעטפת שאנחנו נותנים לו באמצעות הגרעין, יוצרת מצב שכל החששות של שירות כזה נעלמות, אל מול ההזדמנות והחוסן הקהילתי שמייצר גרעין משימתי.

נתנו לכם את התשובות לשאלות המרכזיות. בטח יש לכן עוד כמה שאלות. למה שלא תשתפו אותנו? אנחנו כאן כדי לעזור לכם בתהליך ובסוף למצוא את מקום השירות הטוב ביותר בשבילכן.

רוצה לשמוע עוד על הגרעין ולהצטרף?
לחצי כאן לשליחת הודעה לרכזת הגרעין.