משטרה? שב”ס? בתי חולים? זה לא ממש בשבילך.

20/05/2019

שירות לאומי במשטרה, זה משעמם, זו גם לא כזו תרומה. בכלל שירות במשרדים ממשלתיים לא נותן תחושה של תרומה. זה אפילו מזעזע.

אלה חלק מהתגובות שאנחנו שומעים על מאות התקנים החדשים שיש לנו להציע בתחומים המשרדיים והארגוניים.

אז זה באמת לא בשבילך?

לפני שנענה על השאלה אם זה בשבילך או לא בשבילך, נברר מה בכלל המשמעות של שירות במקומות כאלה.

בואו נקח כדוגמא את המשטרה. מתנדבי השירות הלאומי משובצים ביחידות השונות: מעבדות זיהוי פלילי, חבלה, מודיעין, חקירות, יחידת הכספים ובמשרדים השונים. הם מהווים חלק חשוב ובלתי נפרד ממערך כח האדם של משטרת ישראל. המנדבים מסייעים לשוטרים בכל תחומי ניהול העבודה ונחשפים לחומרים רגישים ומלווים את עבודת המשטרה במחלקות השונות.

הסיוע של מתנדבי השירות הלאומי מאפשר למשטרה לשמור על בטחון הפנים של מדינת ישראל.

 

פשוט ומשמעותי.

 

עוד דוגמא – שירות לאומי במשרד המשפטים:

“בני ובנות השירות זוכים להכיר את עבודת הפרקליטות מקרוב, את הנעשה בתיקים ואת התכנים המקצועיים של עבודת הפרקליטות: הם משתתפים בהרצאות בתחומים מקצועיים, זוכים לימי העשרה והכשרה ולעיתים אף מתלווים להופעות הפרקליטים בבתי המשפט.

החל מהשנה האחרונה מציעה הפרקליטות גם מסלול ייחודי לבני ובנות שירות – מסלול “סייעי משפט”, בחלק מהיחידות. עבודת סייעי המשפט משתנה מיחידה ליחידה אך מדובר במסלול תרומה ייחודי המאפשר לבני ובנות השירות מעורבות עמוקה בעשיית הליבה בפרקליטות, בתיקים המנוהלים על ידה.”

 

גם כאן – הסיוע והליווי של מתנדבי השירות הוא עמוק בעולם המשפט ומאפשר לקיים מערכת אכיפת חוק במדינה.

 

עכשיו השאלה היא, מה קרה לתקנים האלה שנהיה להם שם כזה של “משעמם” “לא כזו תרומה” ועוד ביטויים שכיחים?

 

התשובה הפשוטה היא הליווי. מתנדבי השירות הלאומי נמצאים במקומות האלה בליבת העשיה האזרחית, בין עובדי המשרדים אשר באים לעבודה כדי להתפרנס.

בשונה מעולמות של עמותות, חינוך ורווחה, בהם הבת משרתת בסביבה מוגנת ומשופעת באנשים שכל חייהם היא שליחות, בתפקידים משרדיים התחושה הזו פחות בולטת.

 

כאן נכנסת לתפקיד העמותה המלווה. עמותת השירות הלאומי היא זו שתפקידה ללוות את הבנות בשליחות ולתת להן כלים לביצוע ההתנדבות. תפקיד העמותה הוא לתת מענה לצרכי הבנות ולבדוק באופן תמידי מה מצב הבת וכיצד היא תמצה את יכולותיה ושליחותה בתקן בו היא משרתת.

 

אז איך זה כן בשבילך?

לעיתים אנחנו שומעים ממתנדבים, שעמותת השירות היא לא פרמטר בבחירת מקום השירות.

עם הזכיה במאות תקנים משרדיים במכרז הממשלתי, שמנו לעצמינו מטרה ללוות את הבנות בתקנים אלו באופן ייחודי ולהביא את הבשורה של שירות לאומי משמעותי, איכותי ומצמיח, כמקובל בעמינדב, גם לתפקידים חשובים של שירות במשטרה, בתי חולים ומשרדי ממשלה.

 

עכשיו את  יכולה להרגיש בטוחה!

זה הזמן ליצור קשר עם מוקד עמינדב ולשמוע על תקנים מדהימים בחזית העשיה של מדינת ישראל.