שרות למען הילד- גוש דן - בית פעמונים

סיירות

שרות למען הילד- בית פעמונים

מיון מוקדםסיירת מלאה
תחוםילדים ונוער בסיכון
תתי תחומיםילדים בסיכון, מרכזי קלט חירום
עירתל אביב - יפו
כתובתחסוי- באזור אזור תל אביב - יפו
רכזתחיה היימן
052-5665682
גרעין
מדרשה
מספר תקנים1
דיורגם וגם
אתר אינטרנטhttp://www.molsa.gov.il/UNITS/WINGS/AGSHERUTIM/Pages/ShirutEledEmuz.aspx
תחבורהחסוי

תיאור התפקיד

השרות למען הילד הינו שרות טיפולי ממלכתי היחידי המוסמך לפעול בכל שהקשור לאימוץ בישראל. השרות פועל במסגרת משרד הרווחה, האגף לשירותים חברתיים ואישיים. הבסיס הערכי לקיום מוסד האימוץ הוא חובת המדינה גם להבטיח שילד - ולא רק רך בשנים, יגדל בבית קבוע שיוכל לאפשר לו למצות את זכויותיו כילד ואת הפוטנציאל הטמון בו. כאשר הילד אינו יכול לגדול בבית הוריו - יש להבטיח לו משפחה קבועה חילופית. ל"בית פעמונים" מגיעים ילדים מגיל לידה ועד גיל 3 שהוצאו מהמשפחות שלהם וממתינים למשפחה מאמצת.

המקום משמש כבית מעבר חסוי לפעוטות ולתינוקות מגילאי לידה ועד שלוש שנים. הילדים במקום מגיעים בסיכון רפואי והתפתחותי גבוה, לעיתים כתוצאה מהזנחה ו/או התעללות.

הבית פועל 24 שעות ביממה כל השנה והשירות החם והמקצועי בו מוענק על ידי צוות מסור מהתחום הטיפולי והרפואי. הבת עובדת במשמרות - בין 7:00-15:00 או בין 15:00-21:00. היא מטפלת בילדים, משחקת איתם, יוצרת קשר אישי ומהווה מעין "אחות גדולה" בעבורם. בנוסף, היא עוסקת בפרויקט מקסים של תיעוד חיי הילדים בתקופה בה הם שוהים בבית החם, מכיוון שאין להם משפחה "רגילה" שתעשה זאת ומתוך רצון לשמר את העבר שלהם. הן מצלמות אותם וכותבות בכל יום ביומן האישי של כל ילד. אין החלפת חיתולים ומקלחות.

דרישות התפקיד

דרושה בת רגישה שמסוגלת לתת חום ואהבה עם גישה לתינוקות, נכונות לעבוד איתם ורצון לקדם אותם בצעדים הקטנים שעושים כל יום. בת אחראית, רצינית, סבלנית, בעלת יכולת הקשבה, יחסי אנוש טובים.

הערות

* מיקום הבית חסוי ועל הבת לחתום על שמירת סודיות. מדובר במעט תינוקות שמגיעים למקום ועוזבים תוך כמה חודשים.יש צורך להתמודד עם פרדות לא קלות במשך השנה מהתינוקות. כשהילדים נמסרים לאימוץ והמקום נשאר בלי ילדים בזמן הזה הבת מופנית לעבודה במעון רב תכליתי אחר העבודה כוללת משמרות בוקר וערב וכן ימי שישי משמרת בוקר מתחילה בשבע בבוקר ואין שום אפשרות להתגמש בזה ומשמרת ערב מסתיימת בשבע בערב עבודה בימי שישי פעם בשבועיים. אין שום אפשרות לגמישות בשעות העבודה ובימים.