משרד החוץ ירושלים

סיירות

בית הנשיא ומשרד החוץ

מיון מוקדםסיירת מלאה
תחוםמנהלה/משרדי/ארגוני
תתי תחומיםביטחון, משרד ממשלתי
עירירושלים
כתובתירושלים
רכזתהדס איבגי
052-5665594
גרעין
מדרשה
מספר תקנים17
דיורגם וגם
אתר אינטרנטhttps://www.gov.il/he/departments/ministry_of_foreign_affairs
תחבורהhttps://mfa.gov.il/MFAHEB/AboutUs/Pages/sherut_leumi.aspx

תיאור התפקיד

משרד החוץ מופקד על גיבוש מדיניות החוץ של ממשלת ישראל, ביצועה והסברתה. המשרד מייצג את המדינה בפני ממשלות זרות וארגונים בינלאומיים, מסביר את עמדותיה ובעיותיה ברחבי העולם, שוקד על קידום קשרי הכלכלה, התרבות והמדע ומקדם את שיתוף הפעולה עם ארצות מתפתחות. המשרד פועל לטיפוח הקשרים עם הקהילות היהודיות בתפוצות ושומר על זכויותיהם של אזרחים ישראלים השוהים בחו"ל. במסגרת העבודה במשרד החוץ נחשפות הבנות לתכנים מגוונים ומלאי משמעות והופכות לחלק מתהליכים משפיעים ברמה מקומית וגלובלית.

דרישות התפקיד

בנות השירות במשרד אחראיות על עבודה מנהלית ומשתלבות בעבודה השוטפת בהתאם למחלקות השונות: במחלקות המדיניות – ניהול לשכות בכירים, סיוע בעבודה מול קונסוליות ושגרירויות בנושאים כגון : החלטות באו"ם, משברים מדיניים, ביקורי נשיאים, שרים, ראשי ממשלות ועוד. במחלקות המנהליות - ניהול לשכות בכירים, סיוע בענייני ניהול כח אדם, תקשוב, כספים, תקציבים והדרכה, עבודה מול קהל באגף הקונסולרי. במחלקות האבטחה והביטחון – סיוע בפעילות השוטפת בתחומים אלו.

הערות

משרד החוץ משקיע בבנות השירות המוצבות במסגרתו באמצעות קורסים יעודיים (כגון קורס אנגלית/ברליץ) והדרכות מותאמות (אופיס/מחשוב וכד') וכמו כן מוענקות הטבות ייחודיות לרווחת בנות השירות (ימי כיף, מתנות בחגים ועוד).