אולפנת דולב

תחום ילדים ונוער בסיכון
תתי תחומים ילדים בסיכון, צרכים מיוחדים
עיר דולב
כתובת דולב 71935
רכזת תהילה קליין
052-4317088
מיון מוקדם
גרעין
מדרשה
מספר תקנים 35
דיור לא
אתר אינטרנט www.dolev4u.org.il/webpronew/index.asp
תחבורה ממודיעין: קווים 183/184, מירושלים: קווים 183,184,181- לרדת במעלה הכרמים/הרב עוזיאל

בנות השירות באולפנת דולב

תיאור התפקיד

אולפנת דולב הינה מסגרת פנימייתית טיפולית ייחודית לנערות בגילאי 10-18 שנשלחו מבתיהן ע"י רשויות הרווחה המקומיות או בצו בימ"ש, עקב קושי של הקהילה והמסגרות המקומיות להכילן ולתת מענה לצורכיהן. אוכלוסיית הנערות מתאפיינת בדלות במשאבים אישיים, קשיים בהשתלבות במשפחה, קושי ביצרת קשר, והעדר בטחון ואמון בעצמן ובסביבה. הבנות זקוקות להמון חום, אהבה, אמון וגבולות, בעזרתם הן תצלחנה לפתח כישורי חיים נורמטיבים, לבנות את אישיותן, לחזק את אמונתן בעצמן ובבורא עולם, לצאת ממעגל המצוקה ושתוכלנה להקים בעתיד בית בישראל. באולפנה עובד צוות מקצועי ומסור, אשר יוצר סביבה טיפולית תומכת ומכילה לבנות.

דרישות התפקיד

בנות השירות משולבות במשפחתונים . בת השירות נדרשת בהגדרת תפקידה ליצירת אוירה חינוכית בקבוצתה, טיפוח משמעת חברתית ויחסים חברתיים תקינים, סיוע לימודי, פעילויות תרבות, טיפוח עצמאות בקרב החניכות, ניצול נכון של שעות הפנאי ועוד. הבת כפופה לרכזת משפחתון שמלווה אותה בעבודתה. כמו כן, ישנה הדרכה שבועית והשתתפות בישיבות צוות.

למילוי התפקיד בצורה טובה נדרשת מבת השירות בגרות ויציבות נפשית, יכולת להציב גבולות, יכולת לעבודת צוות, יכולות נתינה גבוהות, עמידה בלחצים ועוד.

דרושות בנות עם ניסיון בהדרכה, עבודת צוות טובה, זהות עצמית יציבה, דוגמא אישית, תובנות גבוהות ועמידה בלחצים.

הערות

תקן זה דורש מיון מוקדם! בכדי להתמיין אליו יש למלא את השאלון של רשות השירות הלאומי- אזרחי - נמצא בעמוד הבית באתר עמינדב בצד שמאל למטה, צבע כחול---> "שאלון הכוון למתנדב/ת". לאחר מכן יש לענות על שאלון דירוג העדפות שיעלה לאתר עמינדב בטז' טבת (03.01.18).לבנות עם תקן של דיור, המגורים הם בדירת שירות -אשר צמודה לפנימייה.התקן נמצא במוסד דתי.