מהרחוב לשירות לאומי – מתנדבים שעשו מהפיכה

21/12/2021

עמינדב מפעילה כ2000 מתנדבים בשנה. חלק ממתנדבים אלו, מגיעים מרקעים שונים וביניהם מתנדבים מרקע של סיכון.

ביניהם פגשנו את יואל.

יואל, גדל בחסידות סאטמר. כילד הוא התחנך להתנגד לכל סממן ציוני. שוטרים וחיילים היו בעיני משפחתו וחבריו, בצד הרע של המשוואה. כך מצא את עצמו הילד יואל, זורק אבנים על שוטרים ומתעמת עם רשויות החוק.

משהו לא הרגיש לו נכון בגישה הזו. “גם כשזרקתי את האבנים, חלמתי יום אחד להיות שוטר או חייל”, הוא מספר. כך פנה יואל לחפש לעצמו דרך אחרת. לצאת מהחברה שבה הוא חי ולבנות חיים אחרים.

בשלב הראשון מצא את עצמו יואל בודד בעולם, ללא קשר עם המשפחה ללא בית – פשוט זרוק ברחוב. מכאן הדרך להתדרדרות יכולה היתה להיות מהירה מאוד.

אבל יואל חדור מטרה, ניסה להתגייס לצבא, מסיבות שונות הדבר לא התאפשר. יואל לא נואש וחיפש דרך לצאת מהמצב הנורא, בלי בית בלי משפחה.

במסגרת מתן המענה של עמינדב לצעירים ללא עורף משפחתי ומרקע של סיכון, נוצר קשר בין עמינדב ליואל.

כך מצא את עצמו יואל מצטרף לשורות המתנדבים בשירות הלאומי, לאחר מיון נמצא כי המקום המתאים ביותר עבורו הוא בשירות במשטרה. יואל מתנדב כבר שנתיים במשטרת ישראל.

כשנשאל יואל איפה היה היום אם לא היה מגיע לעמינדב, הוא ענה, “באשפתות, ברחוב, לא יודע מהחיים”.

בעמינדב מעוניינים להרחיב את פעילות ההצלה של נוער בסיכון והכנסתם כמתנדבים בשירות הלאומי, מהלך שמוכיח את ההצלחה בהחזרתם לדרך נורמלית ובפתיחת דלת לחיים עצמאים ומסודרים. לצורך כך יצאו בעמינדב במבצע התרמה: “שותפים בנתינה, פותחים דלת לחיים”.


 

קרדיטים לסרטון:

בימוי ועריכה- יהודית פסל
צילום ועיבוד צבע- אלי זינגר
מפיק- מנדי כהן