גרעין רוח אביב רמת אביב ג

עירתל אביב - יפו
כתובתשכונת רמת אביב
רכזתהילית אוחנה
052-6070569
רב מלווה
רכז גרעין
מלווה בנותליזי גונדי 054-6266930
אתר אינטרנטwww.ruachaviv.co.il
אימיילruachaviv1@gmail.com

בנות גרעין רוח אביב רמת אביב ג' בפורים

רקע

רמת אביב הינה השכונה הצפונית של העיר ת"א. בשכונה כ 60,000 תושבים, והיא מאופיינת בהרכב אוכלוסיה ברמה סוציו-אקונומית גבוהה, בה מיעוט קטן המגדיר עצמו כדתי. יש בשכונה רצון להעמיק את הקהילתיות שעל פי רוב אינה מורגשת, את ערכי החברה והנתינה ואת הזהות היהודית. בשנת תש"ע (2010) קם במקום גרעין משפחות ובנות שירות שעובדים ופועלים יחד, כאשר המטרה המשותפת היא לענות על הצורך הקהילתי והיהודי ציוני במקום. כיום הגרעין התרחב ופועל במתכונת של קהילה מעורבת של דתיים וחילוניים הפועלים יחד להשגת מטרה זו. הקהילה ובמרכזה גרעין בנות השירות מוסיפים חיים דתיים צעירים ותוססים במקום המורגש בכל הגילאים.

מטרות הגרעין

לגור, לפעול ולהתחבר לאנשי שכונת רמת אביב על מנת לייצור קהילה ולהעמיק את ערכי הקהילה, החברה, הסולידריות והזהות היהודית בשכונה. דרכי הפעולה: יצירת התנדבויות, יצירת מודל קהילה מעורת של חילוניים ודתיים, עבודה מול קשישים, פעילויות לילדים, נוער ומבוגרים בחגים וביום יום, שותפות ויצירה של פעילויות קהילתיות.

מגוון השיעורים

אורייתא ומגוון שיעורים ולימוד עם משפחות בקהילה ומרצים מבחוץ

מגוון הפעילויות

1. מנייני צוהר ופעילויות בחגים. 2. "תורתך שעשועי" - הפעלות לילדי השכונה בגני שעשועים 3. העברת תפילת ילדים לילדי הקהילה 4. פרויקט בת מצווה – לימוד משותף והכנה לקראת בת המצווה של אמהות ובנות. 5. מרכז משפחה- שיעורים וסדנאות על זוגיות ומשפחה. 6. גינה קהילתית בשכונה- פעילויות על טבע, אפיית פיתות וטיפול בגינה. 7. אירועים לקהילה- שבתות קהילה, ערבי נשים, מסיבות ראש חודש, התנדבויות קהילתיות. 8. הפעלת תנועת עוז בשכונה. 9. פרוייקט סטודנטים- למידה משותפת עם סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב. 10. מרכז מנ"ש- מרכז קהילתי לנוער 11. ריכוז חבריא ב' בסניף בני עקיבא

שבתות

הקשר בין משפחות הקהילה לבנות השירות הוא חזק מאוד ומהווה חלק משמעותי מפעילות הגרעין. לכל בת יש משפחה מאמצת מהגרעין-קופצים לאכול ולהתארח בכל עת. הבנות נשארות לשבת פעם בשבועיים. כמו כן ישנם חגים שנשארים בהם (ראש השנה, יום כיפור, שמחת תורה, שבועות..)

דרישות מבנות השירות

אנחנו מחפשים בנות עם מסירות נפש, רצון להשקיע, ליזום לפעול לעשות! בנות עם ראש גדול, הרבה מוטיבציה ואמונה בעם ישראל! הפעילות של הגרעין, במיוחד בגלל החלוציות שבו, הינה אינטנסיבית מאוד הן מבחינת שעות הפעילות והן מבחינת שבתות וחגים. המרקם החברתי שלנו חשוב, עבודת המידות ויכולת שיתוף הפעולה הם בסיסי ההצלחה.

הערות

מקומות שירות שניתן לשלב עם הגרעין